НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Динамо - Арсенал 4:0. Нудний розгром під акомпанемент немислимого ажіотажу ###

Київ. НСК "Олімпійський"

Матч 17-го туру Української Прем'-єр-лігі

"Динамо" (Київ) - "Арсенал" (Київ) 4:0

Голи: Хачеріді 40, Ідейє 44, Гусєв 88, Ідейє 90+1

"Динамо" : Коваль, Дуду, Хачеріді, Тайво, Аруна (Ярмоленко 61), Гусєв, Гармаш (Богданов 46), Ідейє, Велозу (Вукоєвич 86), Бетао, Сілва

"Арсенал" : Паньків, да Сілва, Польовий, Пеле, Кобахідзе (Абейку 71), Гітченко, Шацьких (Адійє 60), Матуку, Міколюнас (Філіпов 81), Старгородський, Ковпак

Попередження: Хачеріді 51 - Старгородський 67, Матуку 87

Головний арбітр: Юрій Можаровський (Львів)

Команда київського «Динамо» закрила футбольний рік на рідному стадіоні. Зважаючи, що така подія збіглася зі столичним дербі, серед вболівальників мав би існувати бодай якийсь ажіотаж. Але дербі в київському розумінні зазвичай має специфічний характер. З різних причин, але ні фанати «Динамо», ні звичайні відвідувачі матчів 13-разових чемпіонів СССР поваги до суперників з «Арсеналу» не мають. Горстка прихильників «канонірів», звісно, вважає динамівців ворогами. Але біда (чи щастя?) в тому, що таких осіб – кілька десятків. Ось і вийшло, що головним спогадом про футбол у Києві стала акція фанатів «Динамо» на підтримку сім'ї Павличенків. Кілька тисяч найвідданіших динамівських прихильників о 14.00 зібралася біля пам'ятника Тарасу Шевченку й здійснила пішу ходу центральними вулицями столиці. Такого єднання нині не викликає жодна політична акція.

Решта складових навколо футбольного антуражу – традиційні. Сумлінні правоохоронці дисципліновано розганяли на підступах до НСК «Олімпійський» бабусь з соняшниковим насінням, але вперто не помічали надокучливих спекулянтів, котрі, доки автор цих рядків очікував фотокора, встигли пропонувати квитки вартістю 100 гривень по двадцятці. Тітки з офіційних кас пропонували охочим вибирати місця в абсолютно порожніх секторах. Вже лише з цих поміток можна було зробити висновок, що ажіотаж навколо дербі буде неймовірний. Зрештою, працівники НСК до такого повороту подій теж були готові. Інакше як сприймати той факт, що під трибунами стадіону були відкриті лише кілька фаст-фудів. Хоча, не виключено, що таким чином топ-менеджмент арени не хотів втрачати особливого шарму й бодай іноді уникати навколо арени давок і черг. І то правильно, бо атмосферу занурення в буремні 90-ті глядач мав відчувати не лише від звичних для тих часів порожніх трибун «Республіканського».

Чи то від безнадії, чи від відсутності реального вибору Олег Блохін виставив на матч той же склад, що й у поєдинку з «Парі Сен-Жермен». Ворота захищав Максим Коваль. В центрі оборони діяли Бетао і Євген Хачеріді, справа – Даніло, зліва – Тайє Тайво. На позиції опорного хава грав Міґел Велозу, трохи вище над ним розташувався Денис Гармаш. Під Брауном Ідейє, який спізнився після поїздки до лав збірної й відпочивав, перебуваючи на полі, в матчі з «ПСЖ», вийшли Олег Гусєв (справа), Лукман Аруна і Дуду (зліва). Двоє останніх про таке визначне довір'я не мріяли навіть при російському тренерському маестро Сьоміні, який до них ставився з особливим пієтетом.

Леонід Кучук теж виставив найсильніших, але виходячи з ситуації. Через серйозну травму не міг грати опорний півоборонець Ґеорґе Флореску. Як наслідок, поряд з Артемом Старгородським вийшов абсолютний дебютант команди з нескромним прізвищем Пеле. Цей португальський гравець є вихованцем «Белененсеша», а в «Арсеналі» знаходиться на умовах оренди, як власність італійського «Мілану». Також не було в заявці центрфорварда Володимира Гоменюка, котрий минулого четверга переніс операцію. Замість нього з'явився Олександр Кобахідзе. Під ним діяли Максим Шацьких, Олександр Ковпак (справа) і Саулюс Міколюнас (зліва). Оборонна ланка – традиційна: воротар – Юрій Паньків, центр беки – Андрій Гитченко і Ерік Матуку, крайні оборонці – Леандро (справа) і Володимир Польовий (зліва).

Розпочало гру «Динамо» в звичному для себе неквапливому стилі й відразу нарвалося на банер від рідних фанатів: «Програєте ще й сьогодні – горіти вам у пеклі!» «Творчі муки» господарів дістали навіть їхніх найвідданіших прихильників. Врешті, нехай і поволі, але ближче до середини першого тайму динамівці розбігалися. Зрештою, зробити це було неважко, зважаючи, що суперник агресії не демонстрував взагалі. Склалося враження, що команда Кучука змирилася з роллю невдахи зі стартових секунд. Тим не менш, на першу небезпеку поруч з ворітьми Юрія Паньківа підопічні Блохіна сподобилися лише на 19-й хвилині, коли Дуду на лівому фланзі вперше, але далеко не в останнє в цьому матчі пошив у дурні Леандро. Далі динамівський бразилець виконав зовнішньою стороною стопи простріл, до якого лише трохи не дотягся Ідейє.

Ще один момент Браун втратив через чотири хвилини, коли, отримавши м'яч в штрафному майданчику, зіграв незграбно й віддав «кулю» суперникові. Зрештою, вартувало гостям винести м'яч за межі 16-метрової зони, як Даніло обікрав Міколюнаса й вистрелив з лінії карної зони – несильно і в руки Паньківу. Через хвилину після затяжного володіння м'ячем динамівці вивели Даніло на удар знову, але бразилець вдруге несильним «тичком» лише розім'яв голкіпера суперників. На 29-й хвилині зліва, де невідомо що робив Леандро, прострелив Тайво, а Аруна зіграв на випередження. Паньків нехай і не з першої спроби, але накрив м'яч. На 36-й хвилині Тайво надіслав м'яча в центр штрафного майданчика вже висотою, але пробити вдало зі зручної позиції Гармаш не зумів.

Врешті «Арсенал» тривалого тиску не витримав. Спершу був навіс від Велозу зі штрафного зліва і блискучий кивок голови від Хачеріді прямісінько у «дев'ятку» воріт «канонірів» - 1:0. Додамо, що то був перший гол Євгена на внутрішній арені з минулого сезону. Тоді він забив також київськй команді - "Оболоні" (подяка за нагадування нашому постійному читачу "Игорини" - ред.).

Минуло зовсім небагато часу, як після чергового хаосу на правому краї оборони гостей партнери довели м'яч до Велозу. Міґел пробив з 25-ти метрів сходу – Паньків з-під поперечини перевів «кулю» на кутовий. Після подачі корнера верхову боротьбу знову виграв Хачеріді, який своїм ударом влучив у поперечину. На добиванні першим був Гусєв. Паньків команду врятував, але лежачи впоратися з іще одним пострілом від Ідейє не зумів – 2:0.

За весь перший тайм «Арсенал» спромігся лише на один удар в площину воріт Коваля, коли Шацьких на 34-й хвилині перевірив динамівського голкіпера з 25-ти метрів. Було очевидно, що гості потребували змін, однак окрім Домініка Адійї в резерві у Кучука не було гравців, спроможних вплинути на хід гри надто серйозно. Зважаючи на це, тренерові «канонірів» залишалося сподіватися хіба що на те, що в другій половині суперники, як то з ними бувало в останніх матчах, підсядуть й «Арсенал» захопить перевагу за рахунок рухливості.

Втім, перша небезпека поблизу воріт Коваля на 54-й хвилині виникла не стільки через системні недоліки в грі «Динамо», скільки через фірмовий промах Тайво, котрий, втративши пильність, не помітив ривка Кобахідзе. Сандро промчав флангом і змістився в центр, але на завершення атаки грузинові не вистачило сили.

Але то був спалах. Загалом характер гри був тим же, що й у першій половині. Хіба що, випустивши замість Гармаша Андрія Богданова, Олег Блохін вирішив трохи укріпити тили. Свіжий гравець, на відміну від попередника, грав чітко на руйнування. Відразу скажемо, що картини Богданов не зіпсував, але вразити тренера не зумів. А мав би, зважаючи на те, що, подейкують, Андрій є одним з головних претендентів на потрапляння в зимовий «чорний список» Блохіна.

Не додав рухливості динамівській атаці й вихід Андрія Ярмоленка. Він замінив Аруну й після цієї перестановки «Динамо» перейшло на класичну схему 4 – 4 – 2. Точніше, на 69-й хвилині Андрій втратив реальну нагоду відзначитися. Динамівці провели класичну вертикальну атаку центральною зоною, в ендшпілі якої Ідейє головою скинув м'яч на хід Ярмоленку, а той, вийшовши на побачення з Паньківим, перекинув воротаря, але влучив в верхню частину поперечини.

А за три хвилини до того Дуду, опинившись після подачі кутового на дальній стійці без опіки, пробив надто просто і оборонець, котрий прикривав стійку, вибив м'яч у поле. На 79-й хвилині забити міг вже Ідейє, але прийнявши на груди м'яч після передачі Гусєва справа, він надто довго готував удар. До фінального свистка «Арсенал» встиг навіть одного разу огризнутися, коли після розіграшу кутового зльоту метрів з 13-ти пробив Абейку Куанса – м'яч пролетів поруч зі стійкою.

Фіналом дійства з трохи штучними проявами боротьби стали два голи, забиті вже після того, як гості остаточно втратили смак до гри. Перший після індивідуального проходу правим краєм провів Гусєв. Олег протиснув Матуку, вдарив з підйому в напрямку воріт, а Паньків з тим пострілом не впорався – 3:0. Згодом вже Дуду, опинившись зліва без опіки, виконав навіс зовнішньою стороною стопи на Ідейє. Браун кивнув головою, зробив дубль і не проявив жодних емоцій – 4:0.

Така ось мажорна крапка з мінорним відгомоном. Чергова вимучена перемога над зазвичай зручним суперником. Проте хтозна, чи домашній проміжний фініш був би таким нехай навіть награно успішним, якби на місці «принципових» земляків з «Арсеналу» були «Зоря», донецький «Металург» чи «Іллічівець». Мабуть, не перебільшимо, сказавши, що більшість киян хотіли б таке «Динамо» бачити в останнє не лише в сезоні, а й в історичному розрізі загалом...-

В матеріалі використані фото офіційної сторінки ФК "Динамо" Київ на Facebook.